»Ravnali smo podobno kot druge države, ki so se uspešno spopadle s covidom-19. Tako kot smo zaostrovali ukrepe, smo jih tudi potem sproščali.«
»Vemo pa tudi, da je v Sloveniji glavni omejujoči dejavnik število bolniških postelj, zato bomo tako kot verjetno še številne druge evropske države semafor ukrepov prilagajali temu.«
»Če se bomo začeli vesti, kot da ni virusa, lahko pričakujemo hud drugi val.«
»Nekako nam mora priti v podzavest, da v vsakem položaju, sami, na osebni ravni, izvajamo te previdnostne ukrepe.«
»Vztrajna visoka stopnja okužb je 'veliko slabša od naših pričakovanj', lahko in moramo reči, da prejšnji ukrepi niso dovolj za zaustavitev drugega vala okužb.«
»Močno upam, da bodo države članice usklajevale svoje ukrepe, kolikor se da.«
»Pričakujemo, da bodo vsi splošni ukrepi ta ogromen val epidemije, ki je trenutno prisoten v Sloveniji, toliko zmanjšali, da bo na eni strani možna uspešna in učinkovita obravnava vseh bolnikov – covidnih in preostalih – in na drugi strani, da bo spet možno učinkovito zamejevanje s karantenami visokotveganih tesnih stikov z obolelimi. Na ta način bomo še dodatno zmanjšali epidemični val. Ampak na to moramo počakati, najprej morajo prijeti ti splošni ukrepi.«
»Država, ki se spopada z epidemijo, ki ogroža celotno družbo, lahko sprejme izredne ukrepe, ki omejijo določene ustavne pravice.«
»Zapiranje države je bilo uvedeno prepozno in se ne nadzira dovolj.«
»Obenem bi rada opozorila, da to umirjanje ne pomeni, da smo iz najhujšega. Število je še vedno zelo visoko, če se primerjamo z drugimi državami.«
»Očitno so občine v Sloveniji dovolj majhne, da nekako onemogočajo druženje iz različnih družin, različnih okolij, in to je tisto, kar ugodno vpliva za zamejevanje epidemije, čeprav je to nekaj neprijetnega, da se ljudje ne moremo družiti.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju